wtorek, 26 sierpnia 2014

Wachlarzyki i koła / Fans and rings

Na razie porzuciłam nowy wzór, co za dużo to niezdrowo ;-) tymczasem zrobiłam drugie podejście do popularnych wachlarzyków Coriny M., tym razem z ręcznie farbowanej Tradition 20, z dodatkiem nocy kairu. Wyszły nieduże, całkiem sympatyczne.


Jakiś czas temu dokończyłam też zaczęte bardzo, bardzo dawno temu kolczyki. Coś mi w nich nie pasowało aż w końcu dopasowałam do nich okrągłe bazy i rozpięłam jak pajęczynę :) wiem, że to nic nowego ale dla mnie był to debiut. Ogólnie sprawa jest prosta ale okazało się, że nie tak łatwo zmusić bazę, żeby zechciała się nie rozpinać (prując misterne "ubranko")


Na razie to tyle, skończyła mi się wena na biżuterię, sweter kolejny raz stanął w miejscu (byćmoże w związku z nudnym jak flaki z olejem wzorem ;))

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze oraz za liczne odwiedziny :) 

Fajnie, że lubicie zwierzęta, aż żałuję, że to nie mój kot i że nie mogę śledzić jego kocich spraw na codzień... cieszcie się wy, które macie to szczęście ;-)

Do usłyszenia niebawem!


Hello! I have abandon my new pattern yet. Enough is enough ;-) Meanwhile I did a second try to popular Corina's M. fans using hand-dyed Tradition 20 thread and blue sand balls. They're small and nice.

Last time I finished earrings which I had started long ago. Something was missing until I stretched it on bases like a spiders web. I did this first time. It was quite difficult for me to make this bases not open by themselfs destroying my job.

This is all what I have to show at the moment. I'm not in a mood to make more jewellery and my sweater stucked again - maybe because of extremely borring stitch ;)

Thank you for all visits and comments :)

I regreat that it's not my cat - lucky you, who have your own pet!

See you next time!

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Wariacje na temat Gabrysi

Dziś kolejne aranżacje bazujące na wzorze "Gabrysia" z poprzedniego posta. Pierwsze kolczyki z tureckiej nici Altun Basak 50 w łagodnym odcieniu niebieskiego (nr 552). Nić jest cieńsza od Kai więc kolczyki bardziej misterne, dolna rozeta tym razem ma zabudowany środek. Koralików jest mało przez co kolczyki są wyjątkowo lekkie. Na zdjęciu kolor wyszedł zbyt jaskrawy. Koraliki opalizujące.


Kolejne mają dolną rozetę identyczną jak pierwowzór a zmienioną rozetę górną. Ta jest trochę większa, moim zdaniem bardziej pasuje, co Wy na to? Nici to również Kaja, malutkie kryształki Swarovski koloru gold.Jak widać jest też wersja bez kryształków. Osobiście wolę tą z kryształkami, "surowa" wersja wydaje mi się zbyt lekka i pusta w środku, który aż się prosi, żeby coś się tam jednak merdało :D

Zastanawiam się od pewnego czasu czy to przypadek, że tyle spośród Was uwielbia koty. Z moich obserwacji wynika, że wśród rękodzielniczek przeważają jednak kotomaniaczki. Być może coś w tym jest ale pozostaje to dla mnie zagadką. 
Ja również uwielbiam wszelkie domowe koty za ich miękkość, cichość, delikatne ruchy, mruczenie i rozbrajające lenistwo. Oto kocurek, z którym zapoznałam się w czasie długiego weekendu. Taki jakie lubię - leń i pieszczoch :-)


Dziękuję za wszystkie odwiedziny, a w szczególności za komentarze :*
Witam nową obserwatorkę :-)
Pozdrawiam!

Today I have some new things based on "Garbysia" pattern form last post. First earrings are made from Altun Basak 50 thread in soft blue (no 552) and opalescent beads. On the photo colour looks too intensive. Thread is thinner than Kaja so they're more delicate, with full core and very slight.

Second earrings have the same bottom part as first "Gabrysia" but changed top - it's bigger and in my opinion suits better to this pattern. Kaja thread, Swarovski gold drop.
I took a photo without Sw. drops but I prefer version with Sw. Without drops I find earrings too slight and simple. What do you think?

Some time ago I found out that lots of craft-makers love cats. I observed more cat than dog-lovers in blogworld, but I don't know why it is so. I also like cats because they're soft, quiet, gentle-moving, purring and lazy. This is cat which I met during long weekend - perfectly fondling and lazy :D

Thank you for all visits and especially for comments :*
Welcome to new observer :-)
Greets!

niedziela, 10 sierpnia 2014

Kolczyki urodzinowe / Birthday earrings

Czasem tak jest, że nowe kolczyki otrzymują imię pierwszej osoby, która zostaje ich właścicielką. Dlatego ten wzór zwie się Gabrysia, gdyż tak ma na imię niewiasta, która otrzymała je na urodziny. Z resztą właśnie dla niej ten model wymyśliłam. Nici Kaja, kryształki Swarovski crystal.Pierwsze zdjęcie obrabiane, drugie surowe. Wiem, że przy różnych ustawieniach monitoru kolory wychodzą różnie, więc daję dwa zdjęcia, mam nadzieję, że choć jedno będzie wyglądało dobrze. Mam problem z fotografowaniem koloru fioletowego i niebieskiego :(

Witam nową obserwatorkę i pozdrawiam wszystkich zaglądających!

Hi! Sometimes new earrings take a name from first person who become an owner. Thats why I called this pattern "Gabrysia", because Gabrysia is a girl, whom I gave it for her birthday. I create this pattern just for her. Kaja thread and Swarovski crystal drop.

First photo is corrected, second is not. I know that picture depend on screen settings so I hope that at least one photo will look OK. I have some problems with taking photo of purple and blue things :(

Welcome to my new observer. Greet for all visitors!

poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Starocie / Old things

Jako, że nie skończyłam nic nowego, wygrzebałam kilka starych zdjęć. Są to zdjęcia, których zapomniałam opublikować. Są to biżuty, które były nagrodami w Candy, które zorganizowałam bardzo dawno temu.

Szydełkowe korale:


Sutaszowo-frywolitkowa broszka Zuzia:I frywolitkowy komplet Małgorzatki - błętkitny ze ślicznymi koralikami z tłuczonego szkła, wygląda bardzo... mroźnie :-)


Na przekór pogodzie męczę aktualnie zimowy sweter na wielkie mrozy :D oczywiście koncepcja już raz się zmieniła i już mnie korci, żeby znowu pozmieniać, ale jak pomyślę ile prucia i robienia to już wolę zostawić jak jest. Zwłaszcza, że w kolejce czekają jeszcze dwa zaczęte swetry. 
Też tak macie, że w trakcie przychodzi Wam do głowy milion pomysłów???

Pozdrawiam i do następnego razu!

Hello! I didn't finish anything new so I'll show you old jewellery, which I made for Candy which I had organized long time ago. 
Crochet neckle,
Soutache-tatting brooch,
Tatting "Małgorzatki" set - pendant and earrings with cracle beads - looks very... frosty :)

In spite of the weather (hot!) I'm knitting warm winter sweater :D Of course I changed first design and I have some new ideas but I don't want to start again from zero so I'm going to finish it by second conception. I still have two other sweaters which I haven't finished.
Do you feel a need of changing first idea while you are doing something???

See you next time!