wtorek, 20 stycznia 2015

Czapka Poppy i upiorna sesja / Poppy hat and horrible photos

Witajcie!
 
Dziękuję Wam za pozytywne opinie nt. zielonego sweterka - na zdjęciach rzeczywiście nie widać mankamentów w proporcjach i kiepskiego warsztatu ;-) ale miło mi, że się podoba.
 
Moja faza na druty trwa nadal więc częstotliwość publikowania postów zapewne się zmniejszy. Obym tylko miała fajne rzeczy do pokazania ;-)
Na szczęście następna w kolejce jest czapka, która powstała dość szybko. Wzór to znana chyba wszystkim drutującym Poppy by Justine Turner (link do oryginału, polska instrukcja). Zrobiłam ją z nowych włóczek (to u mnie rzadkość) znalezionych w zapasach, a dokładniej to resztek motków - czerwonego akrylu i czarnej mieszanki wełna/akryl. Raz musiałam pruć bo obliczenia z tabelki okazały się nie dawać zadowalającego efektu. Lekkie poprawki "na oko" i wszystko jest ok.
Zależało mi na ciepłej czapce więc ściągacz jest podwójny. Kwiatek szydełkowy wg własnego wzoru.
I jeszcze parę zdjęć na modelu - nie przestraszcie się!
I jak Wam się podoba Człowiek-Bez-Twarzy? Z powodu światła musiałam robić zdjęcia "z rąsi" więc nie miałam jak zasłonić twarzy. Może dziwaczę, ale nie chcę, żeby każdy mógł zobaczyć jak wyglądam (nie to, żeby źle ;D); po prostu mam lekkiego świra na punkcie prywatności.
Na tych zdjęciach z profilu wyglądam jak Kulfon :///
 
W każdym razie z czapy jestem zadowolona, już w niej chodziłam i jest bardzo wygodna i zadowalająco ciepła (choć głowa się trochę poci od tej włóczki...). Zapomniałam też wspomnieć, że oryginalny wzór nie jest przystosowany do robienia takich kolorowych pasów jak u mnie - musiałam go trochę zmienić, ale nie było z tym większych problemów :-) Środek kwiatka to guzik na stopce.
Myślę, że czapka/szalik/rękawiczki/torebka w intensywnym kolorze to dobre dodatki do czarnych/szarych/burych-ponurych kurtek i płaszczy. Sama takie noszę i mam nadzieję, że dzięki kolorowym czapkom i szalikom wyłamuję się choć trochę z szaro-czarnej rzeszy ;-)
Lubicie kolorowe dodatki???
 
Mam jeszcze co-nieco w zanadrzu więc następny post pojawi się niedługo ale potem zobaczymy, gdyż znów porwałam się z motyką na słońce ;D

ewa_m - zdjęcia biżuterii robię z góry, trzymając aparat w dłoni. Statywu używam do robienia zdjęć sobie w swetrach, przy pomocy samowyzwalacza :-)
Małgorzata B - skończ swój sweterek żeby się potem nie okazało, że nie pasuje albo już Ci się nie podoba ;-) Ja musiałam kiedyś spruć wszystko do zera bo po kilku latach okazało się, że już nie robię oczek tak luźno jak kiedyś... to był ból ;D
 
Pozdrawiam wszystkich zaglądających i komentujących!

PS. spryciara ze mnie, nie ma co - przecież mogłam kupić zwykły balon i zrobić z niego sztuczną głowę!!! najlepsze pomysły po fakcie, ale przy następnej czapce tak właśnie zrobię, zobaczymy co wyjdzie :D

 
Hello!
Thank oyu for all comments - they've made my day!
 
My knitting phase still goes on so I've made new winter hat. Probably all knitters know Poppy hat by Justine Turner (link). I've made it using leftovers of new worsteds - red acrylic and black wool/acrylic mix. I had to destroy first version but second one suits perfectly. I needed warm hat so I've made double welt.
Crochet flower is my own composition.
 
How do you like a Faceless Man? Because of bad light I had to do photos keeping camera in my hand so I couldn't cover my face by hands. Maybe I'm strange but I don't want all Internet to see my face ;-) though I look horribly on those photos...
 
I'm satisfied with my hat - it's very comfortable and warm. I forgot to say that I had to modify original pattern to look good with second colour strips, but it was easy.
 
I think light-colour hat/scarf/gloves/bag are very proper to black/grey/sad jackets and coats. I wear such coats and I hope that my colour hats breake a bit this gray and sad winter look.
Do you like colorfull accessories???
 
Greetings!

7 komentarzy:

 1. Śliczna czapka. Wygląda jak kwiat maku. Mam czapki zrobione tym wzorem i je uwielbiam. Pozdrawiam Maria

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjna czapka - piękne kolory i śliczny kwiatuszek :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Model bez twarzy straszy tylko troszeczkę;) Czapka jest bardzo fajna i dobrze, że zaprezentowałaś ją na głowie, bo dobrze widać, że fajnie leży.

  OdpowiedzUsuń
 4. I love your hat! The flower suits it perfectly. Yes, bright accessories are a great idea to liven up an outfit without being overpowering.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna ta czapka, wzór Poppy od dawna mi się podoba. Kwiatek jest super dodatkiem. P. S. Też lubię kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Anzo czapka wygląda superaśnie i to połączenie czerwieni z czernią niby klasyczne ale zawsze modne.
  Co do sweterka to nadal się przyglądam,czy warto się męczyć oczywiście :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz!