wtorek, 4 sierpnia 2015

Motyl "Morfo" / "Morfo" butterfly

Witam!

Ostatnio jakby mało frywolitek pokazuje się na blogu. Czas najwyższy to zmienić! 
Pokusiłam się ostatnio o wykonanie motyla 3D wg wzoru, który zamieściła w grupie fejsbukowej Barbara Słodka (post z 25.07.2015, może komuś to pomoże znaleźć ;)). Wzór jest autorstwa Angeli Gambka, nazywa się "Morfo". 
Użyłam zgniłozielonych tureckich nici, drobnicy stalowej i trupio-żółtej, stalowych "perełek", jadelitu (?) i kryształków FP.Zaczęłam trochę bez planu bo nie wierzyłam, że się uda, wzory przestrzenne nie są moją specjalnością. Przy okazji trochę zmieniłam wzór tak na czuja, ale nieznacznie ;-)
Motyl o dziwo się udał i aż się prosił, żeby go zagospodarować. Ostatecznie został naszyjnikiem, o tyle śmiesznym, że zapinanym z przodu (żegnajcie wyrwane włosy!). Łańcuszek, który miałam w zapasach może nie jest za krótki, ale zdecydowanie na styk, czas uzupełnić zapasy bo łańcuszki są tym, co lubię i jakoś zawsze dobrze mi się komponują :D
I jeszcze na mnie:


Ciężko jest samej sobie zrobić zdjęcie, które dobrze złapie ostrość, odpowiednie światło i tło, na którym nie uchwyci się żadnego pokojowego grata, oraz na którym nie będzie widać dodatkowego podbródka, który systematycznie zwiększa swoją objętość ;/ Zeszło mi z tym sporo czasu ale mam nadzieję, że było warto, bo nie był to jedyny obiekt na tej selfi-pseudo-sesji. Ale to już temat na kolejnego posta :-)

Cieszę się, że do mnie zaglądacie. Pozdrawiam Was wszystkie/ch serdecznie!

Hello!

Last time I didn't show much of my tatting, it's time to change it!
Pattern for this butterfly was published 21 July 2015 on facebook tatting group by Barbara Słodka. An autor of this lovely pattern, called "Morfo", is Angela Gambka.

I haven't belived I'm able to do it because 3-D tatting is not my speciality, but I did it. I changed this pattern a bit. Butterfly is very nice, I wanted to use it so I made a simple, short neckle, which is closing in front (good bye demaged hair!)

I'm happy with all visits and comments. Greetings!

10 komentarzy:

 1. Naszyjnik jest świetny i ma bardzo ładne kolory, mimo Twoich nazw;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam motylka na Fb i mam chęć (tylko czasu niekoniecznie mam nadmiar) go wykonać, ale teraz, widząc Twojego, na pewno spróbuję. Kolorki fajne i w ogóle mi się podoba. Już padłąm na pomysł, żeby go z cieniowanych nici zrobić :) Pomysł z zapięciem z przodu świetny.

  OdpowiedzUsuń
 3. You did really well, your butterfly is beautiful!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolory nietypowe, ale ozdóbka ładna i kobieca. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwialm juz na fb :)Wspaniały.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny.Taki subtelny, ale najważniejsze, że skupia uwagę:)
  Wyczarowałaś cudeńko:)!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Motylek cudny Ci wyszedł i naszyjnik z niego extra, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczny naszyjnik :) Wyszedł bardzo delikatnie, lekko. Fajny do letnich kreacji.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak jak już komentowałam w najnowszym poście, motyl jest cudny! Świetnie wygląda na takim krótkim łańcuszku.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz!